Aktualności


Getin Holding instytucją roku


08.12.2005

W dorocznym rankingu „BusinessWeeka” Getin Holding, którego filarem jest Getin Bank został uznany za instytucję finansową roku. Zdaniem oceniających – menadżerów i analityków rynku finansowego oraz redakcji, spółka „wyprzedza rynek”.

Według „BusinessWeeka” w 2005 roku Getin Holding Leszka Czarneckiego był najlepszą instytucją finansową roku. Bank zebrał najwięcej głosów w ankiecie, w której wzięły udział instytucje finansowe, zyskał również uznanie ekspertów.

"Za spółką przemawiają fakty" – napisał „BusinessWeek”. "Po przejęciu w 2004 roku Górnośląskiego Banku Gospodarczego i Banku Przemysłowego,
w tym roku Getin kupił kolejny bank – Wschodni Bank Cukrownictwa. Holding nabył także dwie spólki pośrednictwa kredytowego: Open Finance, jednego z lidrów rynku i mniejszy, ale dynamiczny Fiolet. Szybko rośnie prowadzona przez Getin Bank akcja kredytowa dla klientów indywidualnych oraz firm, a także sprzedaż kredytów hipotecznych pod marką Dom – Hipoteki po Prostu".

Analitycy, którzy wybierali instytucję roku, zwracają uwagę na dynamikę Getin Banku. Maciej Kossowski z Expandera podkreśla, że zaczynając od zera, Getin szybko awansował do czołówki. „Bank nie rywalizuje z innymi niskimi marżami, śmiało korzysta z pośredników w sprzedaży swoich produktów".
Za Getinem głosował też Adam Niewiński z Xeliona. Swój wybór uzasadniał udaną zmianą strategii i wizerunku dawnego Górnośląskiego Banku Gospodarczego. Z instytucji regionalnej firma przekształciła się w ogólnopolski bank detaliczny.

Richard Mbewe z WGI docenia w Geninie śmiałość wprowadzania nowych produktów, m.in. Kredytu na Gębę, który w rankingu „BusinessWeeka” zwyciężył w kategorii Innowacja roku.

Piotr Stępniak, Prezes Zarządu Getin Holding, komentując prestiżowe wyróżnienie magazynu powiedział: „Na dynamikę kursu spółki wpływają cztery czynniki: znakomite wyniki finansowe, kolejne udane akwizycje, zaufanie inwestorów do głównego akcjonariusza Leszka Czarneckiego – oraz fachowi menadżerowie zarządzający spółkami holdingu”.