Aktualności


Getin Holding przejął Romanian International Bank


05.12.2013

W dniu 4 grudnia 2013 roku Getin Holding S.A. sfinalizował umowę nabycia 100% akcji Romanian International Bank. Jest to piąty zagraniczny bank wchodzący w skład Holdingu. Grupa, oprócz Polski, aktywnie działała także w Rosji, na Ukrainie oraz na Białorusi.

Romanian International Bank jest bankiem uniwersalnym, działającym w segmencie klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Bank obsługuje rachunki ponad 80 tysięcy klientów. Na koniec II kwartału wysokość sumy bilansowej Banku wynosi 436,4 mln RON (równowartość 424,3 mln PLN). Bank posiada 34 oddziały zlokalizowane w głównych miastach Rumunii.

„Akwizycja RIB jest pierwszym etapem budowania pozycji Getin Holding na rumuńskim rynku. Naszym celem jest przekształcenie Banku w silną i efektywną biznesowo instytucję finansową, aktywnie działającą w kluczowych segmentach rynku” - powiedział Rafał Juszczak, Prezes Zarządu Getin Holding. „Jako grupa dysponujemy sprawdzonym modelem biznesowym, który z sukcesem planujemy wdrożyć również w Rumunii. Zależy nam, aby nasze działania były dostosowane to lokalnych warunków i potrzeb Klientów, gdyż tylko wtedy zakończą się sukcesem” – dodaje.

 

Pobierz dokument