Aktualności


Leszek Czarnecki wśród "Aniołów Biznesu"


20.10.2005

Lewiatan Business Angels (LBA) to klub prywatnych inwestorów gotowych wspierać przedsięwzięcia we wczesnej fazie rozwoju z różnych branż. Inwestorzy zrzeszeni w LBA to przedsiębiorcy lub menedżerowie. Do spółki, w którą się angażują, wnoszą na ogół kapitał w wysokości od kilkuset tys. zł do kilku mln zł, wiedzę oraz kontakty w danej branży. Inwestorzy LBA to osoby starannie rekrutowane, dysponujące kapitałem i doświadczeniem
w biznesie oraz reputacją zapewniającą, że będą działać etycznie.

Dr Leszek Czarnecki podczas spotkania z młodymi biznesmenami opowiadał o swoich biznesowych porażkach, by dodać początkującym przedsiębiorcom odwagi do podejmowania ryzyka. Umiejętność „wychodzenia z dołka” oraz szybkiego rezygnowania z przedsięwzięć, które nie przynoszą zysku jest, zdaniem Leszka Czarneckiego, bardzo przydatna w każdej fazie rozwoju biznesu.

Młodzi przedsiębiorcy byli zainteresowani przede wszystkim planami Leszka Czarneckiego jako inwestora Getin Holding i perspektywami rozwoju branży usług finansowych w Polsce.

W spotkaniu wzięła udział Pani Henryka Bochniarz – prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych oraz ponad 50 zaproszonych gości.