Aktualności


Prezesi Spółek Grupy Getin Holding wyróżnieni


21.09.2010

Prezes Zarządu Getin Holding S.A. Radosław Boniecki oraz Prezes Zarządu TU Europa S.A. Jacek Podoba znaleźli się w gronie 25 najbardziej efektywnych prezesów według magazynu „Home&Market”. Tworząc tegoroczną listę, eksperci skupili się przede wszystkim na ocenie działań zarządczych, które bezpośrednio przyczyniły się do umocnienia pozycji spółek na rynku oraz poprawy ich wyników finansowych.

Radosław Boniecki jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W 2003 ukończył autorskie studia według programu MBA prowadzone przez Ernst&Young. W latach 1994 - 2008 pracował w Europejskim Funduszu Leasingowym S.A., gdzie pełnił funkcje m.in. Dyrektora Departamentu Sprzedaży, a od roku 2005 Dyrektora Linii Biznesowej „Universal Leasing” będąc odpowiedzialnym za strategię rozwoju i sprzedaż. Od 2008 do końca 2009 pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Carcade w Kaliningradzie. W 2010 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Getin Holding.

Jacek Podoba jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz Podyplomowego Studium z Bankowości w Szkole Głównej Handlowej. W 1996 roku pracował w Kancelarii Prezydenta RP w Zespole Ekonomicznym. Rok później został doradcą Wicepremiera, Ministra Finansów prof. Marka Belki. W latach 1997-2000 jako Dyrektor Regionu budował od podstaw Handlobank – detaliczne ramię Banku Handlowego (obecnie Citibank). W latach 2000-2004 tworzył i Zarządzał Departamentem Dystrybucji Inteligo Financial Services S.A. na stanowisku Dyrektora Handlowego. W roku 2003, na zaproszenie rządu USA, zajmował stanowisko Doradcy ds. Bankowych w Tymczasowych Władzach Koalicyjnych Iraku
w Bagdadzie. W styczniu 2005 r. został powołany do Zarządów TU Europa S.A. i TU na Życie Europa S.A.