Aktualności


Getin Holding i Getin Noble Bank w czołówce rankingu „Giełdowa Spółka Roku 2010”


05.02.2011

W zorganizowanym przez redakcję „Pulsu Biznesu” i Instytut Badawczy Pentor rankingu „Giełdowa Spółka Roku 2010” Getin Holding zajął 11., a Getin Noble Bank S.A. 7. miejsce. Eksperci docenili bardzo dobre perspektywy rozwoju Banku oraz jego dynamiczny rozwój w minionym roku. Według maklerów giełdowych, Getin Noble Bank S.A jest czwartą, najlepszą spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Giełdowa Spółka Roku jest najstarszym i najbardziej prestiżowym rankingiem na rynku, poświęconym kondycji spółek notowanych na GPW
w Warszawie. Od 12 lat Instytut Badawczy Pentor wraz z Redakcją „Pulsu Biznesu”, przeprowadza kompleksowe badanie wśród analityków giełdowych, doradców inwestycyjnych oraz maklerów.

Celem jest stworzenie rankingu spółek notowanych na GPW, które w mijającym roku odegrały kluczową rolę na rynku. Eksperci oceniają przedsiębiorstwa pod względem siedmiu czynników: kompetencji Zarządu, jakości oferowanych produktów i usług, relacji z inwestorami, szeroko pojmowanego sukcesu w poprzednim roku, skutków zmiany Zarządu oraz rekomendowania zakupu akcji spółki.